Staňte se součástí Moudré Sítě, která pomáhá propojovat generace!

Dobrovolným digitálním asistentem se může stát kdokoli, kdo umí snadno ovládat chytrá zařízení a dokáže tuto dovednost trpělivě a lidsky předávat seniorům.

15. 10. 2023

O projektu

Projekt Moudrá Síť propojuje digitální asistenty (dobrovolníky) a seniory pomocí webové aplikace, kde si senior zadá dotaz nebo technický problém, který potřebuje vyřešit na svém zařízení (chytrý telefon, tablet, počítač, tiskárna, chytrá televize apod.). Dotaz si převezme nejbližší digitální asistent a problém vyřeší např. v knihovně, v klubu seniorů, u seniora doma nebo i na dálku. Naším cílem je pomáhat seniorům správně a bezpečně ovládat jejich zařízení, aby uměli elektronicky komunikovat se svými blízkými, s úřady, s lékařem, aby mohli zůstat déle ve svém přirozeném prostředí a být společensky aktivní. Díky studentům, kteří se do projektu zapojují jako digitální asistenti, vzniká jedinečné mezigenerační propojení a vzájemné předávání zkušeností. Studenti za svou ochotu a čas získávají velmi cenné zkušenosti při řešení dotazů, zlepšují se v komunikaci, v emoční inteligenci a v trpělivém přístupu ke starším lidem.

Kdo je digitální asistent?

  • Pomáhá s výběrem zařízení, instalací aplikací a služeb, nastavením a řešením technických problémů, které senior zadá prostřednictvím webové aplikace Moudrá Síť,
  • na základě dotazu kontaktujte seniora do 5 dnů s nabídkou individuální pomoci, která se může realizovat v knihovně, u seniora doma, na předem domluveném místě nebo případně na dálku.

Co musí splňovat digitální asistent?

  • věk 15+
  • čistý trestní rejstřík
  • trpělivý a lidský přístup
  • kladný přístup k technologiím a seniorům

Co digitální asistent získá?

  • Praxi v řešení technických problémů,
  • praxi v komunikačních dovednostech,
  • certifikát jako referenci do školy či zaměstnání,
  • dobrý pocit z práce, která má smysl i pozitivní společenský dopad.

Digitální asistent má k dispozici školící materiály, mentora, technickou podporu na Slacku nebo telefonu, koordinátora, supervizora a CRM systém pro evidenci a správu nových, řešených a vyřízených dotazů. Dále přehled o svých aktivitách a možnost si kdykoliv vytisknout report počtu návštěv a hodin pomoci.

Digitální asistenti jsou součástí pilotní verze projektu a mohou se aktivně podílet na jeho zlepšování. Budeme rádi za jejich podněty a doporučení.

Pojďte spolu s námi aktivně pomáhat babičkám a dědečkům správně a bezpečně používat jejich zařízení. Zlepšete si své komunikační i jiné dovednosti. Kontaktujte nás na telefonu 770 132 768 nebo na emailu ivana@moudrasit.cz. Více informací na www.moudrasit.cz.

Kromě digitálních asistentů hledáme ještě pomoc v těchto oblastech...

Baví vás točit videa, stříhat a zpracovávat je? Potřebujeme také pomoci s vytvořením krátkého videomedailonku s představením Moudré Síťě: jak pomáhá, co přináší seniorům, mladým lidem a celé společnosti.

Řešíte design služeb, webdesign nebo ovládáte Wordpress? Hledáme pomoc s vytvořením plovoucí nápovědy či videa pro formulář, kde naši klienti zadávají dotazy. Formulář samotný je napsaný v reactu a node.js.

Bez popisku

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info