Rozvoj mediální gramotnosti ve Zvol si info

Pojď s námi zvyšovat mediální gramotnost! Zvol si info nabízí studentskou stáž. Zapojit se můžeš hned v několika oblastech. Čti dál a dozvíš se více! 😎

8. 3. 2021

Kdo jsme?

Jsme parta mladých lidí (především z MUNI). Zajímají nás dezinformace a jak proti nim bojovat. Přednášíme na školách či v knihovnách, jsme aktivní na sociálních sítích, ale také vydáváme knihy nebo hry. A to je jen malý výčet našich aktivit! Kromě toho jsme také dobrá parta kamarádů a společně vymýšlíme další a další projekty.

Co u nás můžeš dělat?

Aktuálně hledáme stážisty na tyto pozice:

🧑🏻‍🏫Lektor/ka

Baví tě mluvit před lidmi a rád/a vzděláváš ostatní? Zajímá tě téma dezinformací či sociálních sítí? Ve Zvol si info se můžeš stát lektorem a jezdit přednášet do škol, knihoven nebo kamkoliv jinam pro širokou veřejnost. Neboj se, ještě než vyrazíš, pořádně tě zaškolíme! 😊

🔎Research tým

Rád/a pracuješ se zdroji, čteš odborné texty a hledáš zajímavé články k přečtení? Do našeho research týmu hledáme taky parťáka! Aktuálně je naší vizí vydávat 1x do měsíce newsletter, který by obsahoval veškeré zajímavé zdroje z oblastí, kterým se Zvol si info věnuje. Nemusíš být rozený spisovatel, stačí nadšení a zápal pro věc!

🤳Social tým

Že jsi na sociálních sítích jako doma? Bavilo by tě vymýšlet a přidávat příspěvky na náš Facebook a Instagram? Nebo jsi odvážnější a zkusil/a bys i třeba vymyslet video na TikTok? Fantazií se meze nekladou! Zkrátka pokud tě sociální sítě baví, stáž v našem sociál týmu by mohla být přesně pro tebe!

❓Co dál u nás můžeš dělat?

Nemusíš se zaměřovat pouze na jednu oblast, práce v našem spolku je pořád hodně, a tak se můžeš věnovat tomu, co tě zrovna nadchne. Veškeré nápady jsou s otevřenou náručí vítány! Můžeš se také podílet na samotném chodu spolku, komunikovat s celým týmem, ale i s veřejností, psát příspěvky na blog nebo přicházet s vlastními projekty.

Jaké předpoklady bys měl/a mít?
  • zájem o tematiku dezinformací, médií či sociálních sítí
  • dobré komunikační schopnosti
  • schopnost pracovat samostatně, ale také spolupracovat v týmu
  • zodpovědnost
  • a hlavně chuť a nadšení pro věc - neboj se, všechno ti pořádně ukážeme
Jakou praxi nabízíme?

Rozsah je na domluvě (40–100 hodin, 3–5 kreditů), v případě zájmu možnost pokračovat i další semestr. Praxe se hodí pro edtechovou nebo designovou profilaci.

Jak se přihlásit?

Pokud by tě taková stáž u nás bavila, můžeš buď vyplnit formulář anebo se ozvi na tym@zvolsi.info a napiš nám o sobě pár vět. Těšíme se 😊

Kontakt:

Zvol si info z.s.
Joštova 10
60200 Brno
https://zvolsi.info

Kontaktní osoba:

Vojtěch Bruk
místopředseda spolku
tym@zvolsi.info

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info