Knihovna Muzea romské kultury

Muzeum romské kultury čeká evidence (katalogizace) knihovny pana Karla Holomka – jednoho ze zakladatelů muzea. Pomoc ocení i v rámci jiných knihovních procesů.

16. 2. 2021

Muzeum romské kultury

Muzeum romské kultury bylo založeno v roce 1991 z iniciativy romských intelektuálů jako nevládní nezisková organizace, od roku 2005 je státní příspěvkovou organizací Ministerstva kultury ČR, kde spadá pod Odbor příspěvkových organizací. V evropském kontextu jde o unikátní instituci, která globálně dokumentuje kulturu Romů a Sintů, respektive mnoha různých romských subetnických skupin a komunit.

Sbírky muzea

Sbírka muzea je zapsána v Centrální evidenci sbírek, obsahuje přes 28 000 sbírkových předmětů, je členěna do 4 podsbírek a v rámci nich do 13 sbírkových fondů. Muzeum se od počátku snažilo především budovat sbírkové fondy, dokumentující kulturu a dějiny Romů. Dnes spravuje fondy tradičních řemesel a profesí, typů obydlí, vybavení interiéru, oděvu a šperku, výtvarného umění, písemného materiálu, plakátů a pozvánek, audio, foto a videodokumentace, knihovny, ohlasů kultury Romů v kultuře majoritní a sebedokumentace muzea. Všechny sbírkové fondy jsou k dispozici badatelům.

V prostorách Muzea je k dispozici knihovna a studovna. Od roku 2018 je Muzeum romské kultury správce památníků v Letech u Písku a v Hodoníně u Kunštátu.

S čím můžete pomoci?

  • Tvorba seznamu vyřazených knih a seriálů ve formě tabulky
  • kontrola těchto dokumentů v katalogu a pomoc s jejich uložením ve skladu knihovny
  • katalogizace knihovny Ing. Karla Holomka

Jakou praxi nabízíme?

  • Optimální rozsah praxe: 40 hodin (3 kredity)
  • Maximální počet studentů: max. 3 v rámci semestru

 

 

Muzeum romské kultury
Museum of Romani Culture

Bratislavská 67,
602 00 Brno
http://www.rommuz.cz

Kontaktní osoba:
Bc. Alena Recmanová
knihovnice
knihovna@rommuz.cz

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info