Deník Referendum nabízí stáž pro tvůrce vizuálního obsahu

27. 6. 2023

Nezávislý on-line Deník Referendum hledá spolupracovníka/spolupracovnici do oceňovaného reportážního týmu. Výstupem spolupráce budou vizualizace ke dvěma článkům v žánru datové žurnalistiky:

  • První z nich vzniká jako součást prestižního mezinárodního projektu v rámci sítě European Data Journalism Network, který se věnuje tématu lesních požárů v Evropské unii – jejich příčinám a souvislostem se změnami klimatu.
  • Druhý článek se věnuje investigaci v oblasti klimatické politiky. S detaily obeznámíme až během případné spolupráce.

Spolupráce by měla probíhat v červenci a srpnu 2023. Jako výstup očekáváme přibližně pět až deset grafických vizualizací vycházejících z dat, která připraví členové reportážního oddělení DR. Stážista/stážistka bude mít možnost vstupovat do prezentace dat a průběžně ji konzultovat s týmem DR.

Součástí projektu je také průběžná spolupráce s datovým novinářem Janem Bočkem, který týmu DR poskytne workshop datové žurnalistiky a vizualizace v žurnalistice.

Současný projekt může vést k další spolupráci na budoucích projektech DR.

Časový objem práce závisí z velké části na schopnostech stážisty/stážistky. Finanční ohodnocení: maximální odměna za tuto spolupráci je 1500 eur, a to v případě splnění celkového zadání a řádného absolvování workshopu a plánovaných porad týmu.

Bez popisku

Deník Referendum
www.denikreferendum.cz

Kontaktní osoba
Přihlášky zasílejte ASAP na dkotecky@denikreferendum.cz

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info