Podílejte se na sociálních inovacích v Holis

22. 4. 2020

Doporučujeme dobrovolnické pozice v organizaci Holis, která pořádá unikátní interdisciplinární školení a kurzy zaměřené na sociální inovace. O klienty z oblasti sociálních inovací pečuje i v rámci Holis Action Lab. Odměnou pro dobrovolníky je účast na Holis School a vyhlídka další placené spolupráce.

Poptávky pro jednotlivé pozice v angličtině najdete zde:

Communications Assistant
Copywriter

"We are looking for an ambitious candidate, who is ready to help us to take Holis communications to the next level, promote our service offerings on all relevant channels while engaging the broader social innovation community. We have a lot to say but lack the capacity to do it. We are looking for someone who is experimental, fresh and mission-driven."

Learning Experience Designer Volunteer

"We are looking for an ambitious candidate, who is ready to help us grow Holis. We receive more and more requests to organise Holis School and bespoke educational programmes. We also plan to launch webinars. This is a crucial role to get Holis to the next level. "

Bez popisku

Dotazy na hello@weareholis.org
Více na https://www.weareholis.org/

V případě zájmu posílejte anglické CV
a motivační dopis na
hello@weareholis.org.  

Deadline je 30. 4. 2020.

„The mission of Holis is to foster and support social innovation through interdisciplinary collaboration and collective intelligence. At present, Holis works to achieve its mission through two main kinds of activities: learning and social innovation.“

Holis

Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info