logo Jobox
nabídka předmětů s praktickým dopadem pro studenty KISK FF MU Brno

Úvod / Magistři / Praxe a stáže / Bezpečnostní informační služba ČR - týdenní stáž, přihlášky do 3.3.217

Bezpečnostní informační služba ČR - týdenní stáž, přihlášky do 3.3.217

SLOVO ŘEDITELE BIS - plk. Ing. Michal Koudelka: Nabízíme stáž vysokoškolským studentům

Poprvé v historii Bezpečnostní informační služby. A určitě ne naposled. Slova, která mě těší a o nichž jsem věděl, že je dřív nebo později vyslovím. Je to poprvé, kdy studentům českých vysokých škol nabízíme stáž v naší zpravodajské službě. A mohu dodat, že tak plníme i přání, s kterým se na nás, v posledních měsících z prostředí vysokých škol, obracela řada zájemců.

Stáž zatím nebude dlouhá, potrvá týden a proběhne uprostřed května. Rozhodně nejde o to, že by si snad vysokoškoláci v reálných situacích a operacích naostro osahávali a zkoušeli zpravodajské řemeslo. Studenti, kteří splní naše požadavky a projdou sítem poměrně náročného výběru, si vyberou jednu ze čtyř oblastí, mezi které patří např. terorismus. Pod dohledem našich důstojníků se pak budou zvolenému tématu věnovat podrobně, do hloubky a v detailech, z mnoha různých úhlů a v kontextu současného stavu světa. Jasně a konkrétně o tom všem mluvíme na našem webu kariera.bis.cz.

Smyslem a cílem pro nás nového kroku, kterým o malý, ale přece jen zřetelný kousek vstoupíme mezi veřejnost, je snaha posunout hledání nových, perspektivních lidí na kvalitativně vyšší úroveň. Volíme aktivní přístup. Nechceme sedět s rukama v klíně, a jen čekat, kdo se přihlásí. Navazování kontaktů s posluchači univerzit a jejich prohlubování během studia, s možnou perspektivou, že absolvent školy rozšíří řady zpravodajských důstojníků, je u většiny našich partnerských zahraničních agentur už roky zcela běžné a mimořádně přínosné.

Stáži přeji úspěch a těším se, že studenty osobně pozdravím.

 

Studentské stáže

Poprvé ve své historii nabízí BIS možnost krátké stáže pro studenty vysokých škol, kteří mají zájem o některé z nabízených oblastí. Stáž proběhne v termínu 15. – 19.5.2017.

Základní informace

Stáž bude probíhat od pondělí do pátku (15. - 19. 5. 2017), každý den od 8:00 do 17:00 hod. v prostorách Bezpečnostní informační služby v Praze. Přesná lokace bude upřesněna vybraným kandidátům.

 

Témata stáže

V rámci stáže nabízíme čtyři oblasti, ve kterých se můžete dále profilovat. Každá oblast má stanovené téma, na které zpracujete esej jako podmínku pro přihlášení. Tomuto tématu se následovně budete hlouběji věnovat i během stáže v BIS. Po předchozí domluvě bude možná i změna tématu.

Oblast 1: Terorismus  (Z následujících témat si vyberte jedno, na které zpracujete odbornou esej.)

Oblast 2: Kybernetická bezpečnost (Z následujících témat si vyberte jedno, na které zpracujete odbornou esej.)

Oblast 3: Právo (V případě, že Vás zajímá oblast práva, zpracujte odbornou esej na následující téma.)

Oblast 4: Informační technologie (V následujících tématech se věnujte testování a návrhům zlepšení webových stránek www.bis.cz. Očekáváme písemný výstup.)

 

Co udělat pro přihlášení

Bezpečnostní informační služba Vám nabízí možnost studentské stáže v případě, že:

Zájem

V případě, že splňujete základní požadavky a máte zájem ucházet se o studentskou stáž v BIS, pošlete do 3. 3. 2017 následující dokumenty na e-mail staze@bis.cz:

Na základě vyhodnocení zaslaných dokumentů vybereme uchazeče, jež budeme informovat o dalším postupu.

Více informací naleznete na webových stránkách kariera.bis.cz nebo nás kontaktujte na e-mailu staze@bis.cz.

 

Kontakt:

Pro přihlášení a případné dotazy využijte e-mailovou adresu: staze@bis.cz

 

Více informací na:

https://www.kariera.bis.cz/

jiné nabídky předmětu | všechny předměty

opvk
Projekt vznikl pod záštitou Kabinetu informačních studií a knihovnictví FF MU v Brně.
Registrační číslo projektu ERNIE je CZ.1.07/2.4.00/31.0014.